Dzień Matki

 

 

Dzień Mamy, to dzień w którym w szczególny sposób obdarowujemy najbliższą osobę naszemu sercu, w to co najcenniejsze.

 

 

Z serca dla serca – wyjątkowy produkt Koncentrat JOY DAY Głóg.

 

 

 

Z uwagi na specyficzny skład ekstraktu ziołowego polecamy m.in. osobom z chorobami serca, przy stanach zapalnych przewodu pokarmowego i skórczach dróg żółciowych, osobom potrzebującym wsparcia w neutralizacji objawów depresji oraz dla opóźnienia procesów starzenia się komórek.

Kwiat głogu zawiera m.in.: fenolokwasy, aminy, fitosterole, garbniki, witaminę C i witaminy z grupy B, pektyny i sole mineralne, ale najbardziej cenna jest duża ilość flawonoidów i procyjanidów.

Związki flawonoidowe działają rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit, dróg moczowych oraz naczyń krwionośnych. Duże znaczenie ma to w przypadku naczyń wieńcowych – zwiększa się wtedy dopływ utlenionej krwi do mięśnia sercowego, ustępuje ból i duszność. Procyjanidy powodują zaś łagodne obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kwiat głogu zwiększa też siłę skurczów serca, nieznacznie zwalniając ich częstotliwość, dzięki czemu pracuje ono wydajniej, ponadto ma korzystny wpływ na naczynia krwionośne mózgu. Podobne działanie mają owoce głogu, z tym że zawierają mniej flawonoidów, a więcej procyjanidyn. Jest w nich także witamina A .